You are currently viewing Folia zwykła, a wylewana

Folia zwykła, a wylewana

Ciekawostka❗❗❗

Pracujesz, masz firmę, poruszasz się samochodem i chcesz umieścić na nim reklamę❓

Najprostsze rozwiązanie to oklejenie samochodu folią. Pytanie jednak: jaką wybrać?

Poznaj różnice pomiędzy najpopularniejszymi typami folii stosowanych do oklejania aut.

Folia monomeryczna, nazywana też monomerową, jest obecna na rynku najdłużej, ma najniższą cenę spośród wszystkich dostępnych typów. To podstawowy rodzaj folii wybieranej do oklejania auta, to tzw. folia zwykła. Jej grubość to ok. 80-100 mikrometrów, co przekłada się na małą elastyczność. Ma ograniczoną trwałość – od ok. 3 do 5 lat. Nadaje się do wyklejania gładkich i płaskich powierzchni, jednak słabo radzi sobie z dużymi przetłoczeniami.

Folia polimerowa jest cieńsza (ma ok. 70 mikrometrów grubości), a co za tym idzie – wyróżnia się większą elastycznością. Jej charakterystyczna cecha to większa odporna na działanie promieniowania UV oraz wahania temperatur. Okres trwałości dobrej klasy folii polimerycznej może wynieść nawet 7-8 lat. Zaletą folii polimerowych jest również ich cena – koszty zakupu i montażu takiej folii są znacznie niższe niż wysokość inwestycji w folię wylewaną.

Folia wylewana – ma grubość ok. 0,08 – 0,13 mm. Oznacza to, że można ją bardzo precyzyjnie formować – perfekcyjnie przylega do karoserii w każdym miejscu. Charakteryzuje ją duża wytrzymałość – taka folia będzie niezawodnie spełniała swoją rolę nawet przez ok. 10 lat. Zaletą folii wylewanej jest również fakt, iż można ją zadrukować na wiele sposobów, uzyskując ciekawe efekty estetyczne – np. bardzo skomplikowane wzory czy drobne napisy.

Który typ folii wybrać do oklejenia auta❓

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od projektu graficznego, tego, w jakim celu i jak chcesz okleić samochód, na jak długo oraz jaki jest Twój budżet?

Zapraszamy do kontaktu. Wykonamy niebanalny projekt oraz dobierzemy najlepszą metodę i sposób pokrycia karoserii folią.