Różne rodzaje kalendarzy. Przegląd najciekawszych rozwiązań

grafika

 

Kalendarz to jeden z podstawowych produktów poligraficznych, które powszechnie stosowane są nie tylko w biurach, ale również i w naszych domach. Jest to również jeden z najczęściej wykorzystywanych gadżetów reklamowych, bardzo chętnie wybieranych przez reklamodawców z różnych branż. Rodzajów kalendarzy firmowych jest wiele, a w tym artykule zaprezentujemy najpopularniejsze z nich.

Przydatne i eleganckie kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe to jeden z najchętniej wybieranych wariantów kalendarzy. Stanowią doskonały prezent dla pracowników, świetnie sprawdzają się jako elegancki gadżet dla klientów, kontrahentów czy partnerów biznesowych. Ich zaletą jest użyteczność, wszechstronne zastosowanie (służą nie tylko do sprawdzania i zaznaczania terminów, ale i wykonywania notatek czy zapisywania adresów itp.), a także bardzo atrakcyjny wygląd.
Kalendarze książkowe dostępne są w formatach A4, A5, A6, B5, B6. Można wybierać spomiędzy różnych opraw, a także rodzajów zastosowanego papieru, różnych wariantów druku czy znakowania. Na okładce najczęściej wytłoczone jest logo firmowe, dzięki czemu kalendarz pełni również funkcje reklamowe.

Szeroki wybór kalendarzy firmowych na ścianę

  • Zdecydowanie najpopularniejsze są kalendarze ścienne jednodzielne i trójdzielne. To jeden z bardzo chętnie wybieranych rodzajów kalendarzy firmowych do biur, ale często można spotkać je również w domach. Mogą być klejone lub mocowane na sprężynkę, z główką wypukłą lub płaską (wzmocniona paskiem kartonowym). Klienci mogą wybierać spomiędzy różnych możliwości uszlachetnienia główki i ścianki.
  • Bardzo efektywnie na ścianach prezentują się kalendarze jednoplanszowe, tzw. plakatowe. Są dostępne w różnych formatach: A4, A3, A2, B4, B3, B2. Zachwycają przede wszystkim bardzo ciekawymi grafikami, które mogą stanowić doskonałą dekorację zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i domach. Kalendarze plakatowe zapewniają też doskonałą powierzchnię reklamową.
  • Na uwagę zasługują również kalendarze ścienne wieloplanszowe dostępne w formatach: A4, A3, A2, A1 lub B4, B3, B2, B1. Tworzone są na papierze tzw. kreda, dlatego prezentują się bardzo elegancko. Dostępne są też różne warianty uszlachetnień.

Praktyczne kalendarze biurkowe

Modele biurkowe to bardzo chętnie wybierany rodzaj kalendarzy firmowych. Chociaż mamy elektroniczne kalendarze w naszych telefonach oraz komputerach okazuje się, że niewielki, tradycyjny modelu biurkowy przyda się każdemu. Kalendarze w tym wariancie bardzo często wykonywane są na indywidualne zamówienie. Można samodzielnie dobrać format, a także zaprojektować nadruk.

Kalendarze biurkowe bardzo często wybierane są również jako przydatne gadżety reklamowe przeznaczone dla pracowników, klientów czy kontrahentów.

Szczególnym typem kalendarzy do zastosowania na biurku są również biuwary, na których znajduje się też przestrzeń przeznaczona do wykonywania indywidualnych notatek.